Bowen Building Centre Spring Fling
June 2nd, 2018
download or print
PDF file
8:30 Tee Time | ||||
---|---|---|---|---|
hole | score | Captain | Mates | Sponsor |
1a | 36 | Bill Openshaw | Ruth Openshaw Barry Adams Heather Adams | |
1b | 39 | Alice Jennings | Kathryn Pinner Sandra Dawson Ruth Harding | Jennings Memorial |
2a | 32 | Dean Nickle | Tony Davis Colleen O'Neil Peter Moir | Union Steamship Marina |
2b | ||||
3a | 34 | Mark Groen | Kim Nattress Ian Watson Jennifer Rosling | Leigh Auto Bowen Island Freight |
3b | 35 | Coral Louie | Rick Burrows Jill Purdy Bob Kerr | |
4a | 29 | Eric Blomberg | Mattias Blomberg Jonas Blomberg Peter Blomberg | Blomberg Building Group |
4b | 33 | Jamie Weismiller | Spencer Grundy Brad Mcdonald Lucas Puri | J & E Backhoe |
5a | 40 | Cody Bentall | Jillian Bentall Mike Kinney Jill Kinney | HighBar Contracting Ltd |
5b | 39 | Tony Hilliard | Noah Timmins Brad Carter Rod Macdonald | HighBar Contracting Ltd |
6a | 38 | Max Frost | Jim Frost Devon Frost Patrick Frost | Frost Homes |
6b | 33 | Cro Lucas | Ron Booth Mary Lou Rolston Bruce Chalmers | |
7a | 35 | Tom Roocroft | Christine Roocroft Bill Keller 2 Melissa Roocroft | T Rex |
7b | ||||
8a | 33 | Khole Dallas | Cole Bryant Stefano Sidionio Lee Bryant | Bowen Concrete |
8b | 38 | Denis Dallas | Bryce Goligher Wade Mercer Mitch Hilburn | Bowen Excavations |
9a | 35 | Gary Anderson | Sonya Christensen Harry Monahan Cody White | Metro Blasting |
9b | 38 | Will Hayes | Morgan Ross Gregor Kaminartz Matt Gray | The Snug Cafe |
11:30 Tee Time | ||||
1a | 42 | Karen Munro | Stephanie Carruthers Candace Kabanstov Brittany Yu | Bowen Island Dog Ranch |
1b | 32 | Anna Donnelly | Conrad Wood Dennis Gamble Glen Mcgregor | |
2a | 40 | Cam Rolfe | Ryan Lee Jeronimo Aviles Al Pedley | Coast Island Homes |
2b | 38 | Paul Carol | Randy Foote Gerry Knowles Scott Petlow | Performance Car Stereo |
3a | 36 | Rod Marsh | Chris Lindley Mike Lormier Ray Rajette | Quickway Paint & Drywall |
3b | 50 | Mike Hartwick | Sean Hartwick Ian Brown Doug Haas | Bowen Island Construction |
4a | 40 | Tom Lucas | Dave Lucas Brenda Yamamoto Brian Yamamoto | Harbourside Lodge, Bamfield |
4b | ||||
5a | 34 | Paul McGillvary | Greg Nielsen Jaime Boddy Dale Hewitt | PM Homes Ltd Crisp Hardscapes Ltd |
5b | 34 | Galen Evans | Simon Fowler Greg Sims Harry Taylor | White Hart Homes Ltd Sims Mechanical |
6a | 39 | Brandon Favaro | David Scott Ryan Gisby Dave White | Metrie North Construction |
6b | ||||
7a | 32 | Jay Layzell | Stuart McCormick Andrew McCormick Louis Hughes | |
7b | 31 | Jamie Struthers | Andrew Briggs Kevin Buchanan Wayne Dueck | |
8a | 42 | Brian Biddelcombe | Leanne Laudrum Frank Seaberly Deb McGillivray | Cormorant Marine Cormorant Tug & Barge |
8b | 32 | Richard Chase | Carly Bloch Mike Segal Phil Cunningham | |
9a | 33 | Andrew Kennedy | Emilia Kennedy Joao Figueredo Dave Rayner | A. W. Kennedy Construction |
9b | 42 | Will Markham | Luc Bregg Gregg Aronec Matt Pollington | A. W. Kennedy Construction |
2:30 Tee Time | ||||
1a | 37 | David Podmore | Janice Podmore Tom Edwards Dale Edwards | Concert Properties Ltd. |
1b | 46 | Bob Miller | Sandy Miller Barbara Clarke John Clarke | Sunset Marina |
2a | 30 | Allan Innes | John Agnew Jonathan Boughen Mark Klagenberg | |
2b | 30 | Rob Cairns | Steve Dougherty Chris Bell Bob McCaskill | |
3a | 37 | Gary Ander | Al Johnstone Mike Lightbody Benj Johnstone | |
3b | 36 | Dean Kensley | Sandy Paterson John Paterson Bill Keller | Clearline Drainage & Plumbing |
4a | 33 | Joe Miller | Paul Mcdonald Kalan Wasick Ramton Jamshidi | |
4b | ||||
5a | 36 | Dave Riddell | Cathy Buchanan Randy Arnott Carolyn McDonald | Riddell Holdings Ltd. Twin Island |
5b | 33 | Eric Blomberg 2 | Mattias Blomberg 2 Jonas Blomberg 2 Peter Blomberg 2 | Blomberg Building Group |
6a | 37 | Rick Jones | Ian Radley Steve Hoffar Adam Hoffar | Westland Insurance Group Ltd. |
6b | ||||
7a | 41 | Andy Rainsley | Dave Atkinson Kevin Manning Scott Fraser | Bowenshire Stonework & Landscape |
7b | 35 | Mac Davidson | Katie Mainwarring Dereck Sinke Finigan Rainsley | Bowenshire Stonework & Landscape |
8a | 37 | Jessie Milsted | Gared Skeels Jimmy Skuce Josh Skuce | Mil Con Custom Homes |
8b | 33 | Stashan Coady | Justice Coady Kighe Coady Dylan Coady | Coady Boys Painting |
9a | 34 | Steve Bellringer | Kathy Belringer Dave Belringer Dallyn Willis | Merchants of Village Square |
9b | 32 | Noah Pryce-Jones | Rachael Pryce-Jones Spencer Grundy 2 Lucas Puri 2 | Home Farm Garden Produce |